Filmy YouTube, Najnowsze na blogu, Wszystkie wpisy

Niepewność, jak na nas wpływa!!!

Niepewność jest efektem dążenia do pewności!!!

W dzisiejszych czasach, kiedy walczymy o przetrwanie w pracy czy w domu jesteśmy narażeni na ciągłe generowanie negatywnych bodźców. A jak ważny jest właśnie dziś dla nas spokój, harmonia czy po prostu relaks?

Każda osoba, kiedy jest czegoś niepewna zaczyna generować scenariusze, rozwiązania niepewnej sytuacji. Wtedy zaczynamy myśleć nad każdym scenariuszem, rozważać jego konotacje a co więcej stawiać każdy z nich jako prawie pewne rozwiązanie. W ten sposób dajemy tylko pokarm naszej wewnętrznej niepewności. 
Dzięki temu pokarmowi, nasza świadomość generuje kolejne scenariusze, a my zamiast zająć się rozwiązaniem problemu zaczynamy tworzyć kolejne wariacje znanego nam już problemu.
Dlatego tak ważne jest aby właśnie zwizualizować sobie sam problem, aby rozwiązać ten problem a nie ciągle o nim myśleć i budować scenariusze. Każdy problem, który staje na naszej drodze jest w swojej konsekwencji nieunikniony i walka z nim nie daje nic dobrego.

I można twierdzić, że niepokój jest czymś pozytywnym, oczywiście dzięki niemu zwiększamy swoją świadomość niebezpieczeństwa, dzięki niemu dostajemy motywację do działania i co istotne niepewność danej sytuacji pozwala nam wygenerować plan działania. 
I w tym momencie musimy nauczyć się panować nad niepokojem. Nieokiełznany niepokój spowoduje generowanie kolejnych planów działania, scenariuszy. A gdy nad nim zapanujemy właśnie w tym momencie, możemy posiadany już plan wdrożyć i zacząć go realizować. 

Jest wiele metod farmakologicznych walki ze stresem, niepokojem ale ja osobiście polecam Wam, te które nie faszerują nas chemią. Poniżej kilka z tych metod:

- Sport, ta metoda pomaga w trybie natychmiastowym. Endorfiny, które uwalniają się podczas wysiłku fizycznego całkowicie zmieniają nasze postrzeganie problemu, mówi się iż podobnie do sportu działa sex. Jeśli macie właśnie taka obserwację zapraszam do komentowania:-)
- Wysypianie się. Bezsenność jest jednym z powodów budowania w naszym organizmie niepewności. Kiedy zaczniesz się wysypiać Twoja koncentracja wzrośnie, trzeźwość umysłu poszybuje nad lamperię a skłonność do popełniania błędów zostanie drastycznie zminimalizowana. 
- Socialization, nic prostrzego dziś Polska jest już otwarta, zacznij spotykać się z ludźmi. Ponownie wróć na tory osoby żyjącej w społeczeństwie oraz korzystającej z możliwości spotykania się z ludźmi. Podczas spotkań towarzyskich mamy zazwyczaj dużo śmiechu, jesteśmy zajęci rozmowami a dzięki temu nie mamy czasu na myślenie o problemach.

Wiele portali czy blogów mówi jeszcze o aromaterapii, medytacji czy ćwiczeniach jogi jednakże ja chciałem pokazać Wam te metody, które nie wymagają od Was nakładów finansowych. 

Jeśli materiał się Wam podobał, zapraszam do komentowania oraz polecania. Dodatkowo jeśli jednak Wasze niepokoje czy obawy nie zostały rozwiane dzięki temu, zapraszam na sesję coachingową, poniżej znajdziesz kalendarz wystarczy ustalić termin. Oczywiście jeśli macie pytania co do tekstu lub samej sesji piszcie do mnie so@socach.pl 
Pozdrawiam Was!!!